Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Uşak Üniversitesi Muhasebe ve Finans topluluğu tarafından 13 Aralık 2019 Cuma günü "Finansal Kurumlar Gezisi" düzenlendi. Üniversitemizin farklı fakülte ve bölümleri ile Mevlana programı aracılığıyla üniversitemizde bulunan öğrencilerin de bulunduğu 90 öğrencinin katıldığı etkinliğe Topluluk Danışmanı Doç.Dr Ercan ÖZEN ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Eser YEŞİLDAĞ liderlik yaptı.

Gezinin ilk rotası olan  Borsa İstanbul'da (BİST) düzenlenen etkinlikte; Borsa İstanbul AŞ Genel Müdür Yardımcısı Sayın, Mehmet GÖNEN BİST ve Piyasalar hakkında bilgi aktarımı ve değerlendirmelerde bulundu. “Kariyer Gelişimi” başlıklı sunumu ile Sayın Kamil KASACI öğrencilerin Kişisel Gelişim ve Kariyer yolunda neler yapmaları gerektiğini anlattı. Etkinliğin sonraki aşamasında BIST-İKA uzmanları öğrencilerin Borsa İstanbul’da Staj programına katılabilmelerinin yolları hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Etkinliğin son aşamasında öğrencilerimiz ABD’den dönüşünün ardından Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne atanan Sayın Mehmet Hakan Atilla ile kısa bir süre birlikte olma fırsatını buldu. Sunumların ardından Kamil KASACI "KÖK" adlı kitabını imzaladı. BİST ziyareti Borsa Seans salonunun ziyaret edilmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Gezinin öğleden sonraki aşamasında Türkiye Sermaye Piyasası Birliği (TSPB) ziyaret edildi. Burada öğrencilerimizi güler yüz ve ikramlar karşıladı. Sunum bölümünde TSPB Eğitim müdürü Gökhan BÜYÜKŞENGÜR TSPB ve Türk Sermaye Piyasalarının bugünkü durumu ve geleceğini ortaya koyan güzel bir sunum gerçekleştirdi.

Gezinin üçüncü aşamasında öğrencilerimiz 4 ayrı ekip halinde Şeker Yatırım Aş., Yapı Kredi Yatırım Aş., İş Yatırım Aş., ve Turkish Yatırım Aş.’ye ziyarette bulundular.Öğrencilerimiz ziyaret edilen Aracı kurumlar tarafından özel bir ilgi ve sıcak bir ortam buldular. Kurumlar sermaye piyasalarında gerçekleştirdikleri işlemleri, staj ve iş olanakları hakkında bilgilendirmede bulundu. Ziyaret sonunda kurumların öğrencilerimize verdiği küçük hediyeler yüzlerdeki tebessümü daha da arttırdı.

Ziyaret sonunda kurumların tümü, ileriki zamanlarda Üniversitemiz ile yapabilecekleri ortak çalışmalar hakkındaki niyetlerini açıkladılar. Gezi hemen tüm öğrencilerimizin beğenisi ile sonuçlanırken, Muhasebe ve Finans Topluluğu ilgili kurumlarla yapılacak işbirliği ile ilgili çalışmalara hemen başladı.

Kurumların ziyaret edilmesinden sonra öğrencilerimiz İstanbul’da bir şehir turu yapma fırsatı buldu.


13 Aralık 2019