Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi

KONFERANS:

Chitkara Universitesi (Hindistan) öğretim üyesi Prof.Dr.Kiran Sood Uygulamalı Bilimler Fakültesinde.

Chitkara Üniversitesi (Hindistan) öğretim üyesi Prof Dr. Kiran Sood fakültemizi ziyaret ederek Hindistan’ın Sosyal ve Ekonomik Yaşamı başlıklı bir sunum yaptı. 8 Kasım 2022 Salı günü yapılan konferansa dekanımız sayın Prof.Dr.Nesrin ADA, öğretim üyeleri ve öğrencilerimiz katıldı. Prof. Sood, son 2 yıllık dönemde fakültemiz öğretim üyeleri ile ortaklaşa uluslararası saygın yayın evlerinde yayınlanmış ve yayın aşamasında olan yaklaşık 10 adet akademik kitap projesinin de sahipliğini yapmaktadır.

Prof. Dr. Sood, sunumunda Hindistan’ın nüfus ve etnik, kültürel ve ekonomik aktiviteleri konusunda bilgi aktardı. Resmi dilin Hintçe ile birlikte İngilizce olduğunu, bunun yanında 22 adet yerel dilin olduğunu bildirdi. Prof.Dr. Sood, Hindistan nominal fiyatlarla dünyanın en büyük on ikinci ekonomisine ve satın alma gücü paritesine göre dünyanın en büyük dördüncü ekonomisine sahip olduğunu ve ekonominin çoğunlukla tarıma bağlı olduğunu ifade etti.

Etkinlik soru ve yanıtların ardından, dekanımız Prof.Dr. Nesrin Ada’nın misafirimize teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi


25 Kasım 2022