Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi

FİNANS VE BANKACILIKTA KARİYER VE SPL SINAVLARINA HAZIRLIK  SEMİNERİ

Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Borsa Finans Topluluğu ve Bankacılık ve Sigortacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliği ile 3 Kasım 2022 Perşembe günü saat 16.00-17.00 arasında online olarak “Finans ve Bankacılıkta Kariyer ve SPL Sınavları Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

Etkinlikte sunumlar Başkent Üniversitesi öğretim üyeleri Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şenol BABUŞÇU ve Prof. Dr. Adalet HAZAR tarafından gerçekleştirildi. Etkinliğin moderatörlüğünü Doç. Dr. Ercan ÖZEN ve Doç. Dr. Ersan ERSOY yaptı. Seminerde ilk konuşmacı “Bankacılıkta Kariyer” konu başlığı ile Prof. Dr. Şenol BABUŞÇU oldu. BABUŞÇU sunumunda, Bankacı Nasıl Olunur? Türk Bankacılık Sektörünün Yapısı Nasıldır? Banka Sektöründe Terfi Nasıl Edilir? Sınav Sistemi ve Mülakatı Nasıl İşler? sorularına cevap verdi. Ardından sözü “Sermaye Piyasası Lisanslama” konu başlığını sunması için Prof. Dr. Adalet HAZAR aldı. Bu sunumda ise SPL Belgesin Başvuru Nasıl Yapılır? Sınava Nasıl Girilir? Düzeyleri Nelerdir? Sınavın Geçer Notu Kaçtır? Sınavın Maliyeti Nedir? Belgenin Avantajları Nelerdir? Belgenin Süresi Var mıdır? soruları cevaplandırıldı.

Sunumların tamamlanmasının ardından öğrencilere söz verildi. Öğrenciler merak ettikleri soruları sordular. Karşılıklı değerlendirmelerin ardından etkinlik sona erdi.

 


04 Kasım 2022