Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi

MEZUNLARLA KARİYER BULUŞMASI V

 Uşak Üniversitesi Borsa Finans Topluluğu ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) Finans ve Bankacılık Bölümü 27 Mart 2024 Çarşamba günü saat 14.15-16.00 arasında ‘Mezunlarla Kariyer Buluşması V’ adlı konferansı gerçekleştirdi.

 Mezunlarımız Renault Erdeğer Otomotiv Sanayi AŞ. İnsan Kaynakları Uzmanı Şule GÖR ile Home & Living Mobilya ve Sanayi Genel Müdürü, “BEDOSSi Mobilya firmasının sahibi Nazif SUVAT aramızdalardı.

 

 Etkinlik, fakültemizin dekanı Prof. Dr. Sayın Nesrin ADA’nın açılış konuşması ile başladı.

 

 Etkinlik Prof. Dr. Sayın Ercan ÖZEN’in moderatörlüğü ile devam etti.ilk sözü İnsan Kaynakları Uzmanı Şule GÖR aldı. Konuşmasına öğrencilik yıllarında yapmış olduğu etkinlikler ile başladı. Öğrencilik zamanının ilk yıllarında farklı bir alanla ilgilendiğini fakat Borsa Finans Topluluğu’na ve teorik derslere girdiğinde bölüme olan ilgisinin arttığından söz etti. Ardından öğrencilik zamanında Finans ve Bankacılık Topluluğunda başkanlık yaptığını ve üniversitede herkesin bir ya da birden fazla öğrenci topluluğunda görev almasının gerektiğini, bunlara iş dünyasına girerken büyük oranda önem verildiğini vurguladı.

 

 İkinci olarak söz alan Home & Living Mobilya ve Sanayi Genel Müdürü, “BEDOSSi Mobilya firmasının sahibi Nazif SUVAT öğrencilik döneminde yaptığı girişimcilik hareketiyle bir telefon kılıfından nerelere geldiği azim ve cesaretle nelerin üstesinden gelebileceğine değindi. Son olarak öğrenci arkadaşlarımıza bireysel tavsiyeler vererek konuşmasını sonlandırdı.

 

 Konferans, öğrencilerin mezun konuklarımıza soru sorması ile devam etti. Soruların ardından fakültemizin dekanı Prof. Dr. Nesrin ADA ile

 Dr. Ercan ÖZEN mezunlara teşekkür belgeleri takdim etti. Ardından başarılarının devamını dilemesi ile sona erdi.

 


01 Nisan 2024